طراح 24

دامنه طراح 24 با آدرس اینترنتی tarah24.com به فروش می رسد.
بالاترین پیشنهاد تماس با شماره زیر:
قالب وردپرس شرکتی کوادکوپتر
خانه / وردپرس / بهترین روش حل مشکل صفحه سفید وردپرس

بهترین روش حل مشکل صفحه سفید وردپرس

همیشه برای هر مشکلی یک راه حل وجود دارد، اما باید بهترین روش اصولی را برای آن پیدا کرد. مشکل صفحه سفید وردپرس و یا قسمت مدیریت آن هنگام ورود به پیشخوان از رایج ترین مشکلاتی است که احتمال دارد اکثر مدیران با آن مواجه شده باشند. برای رفع هر کدام از این اخطارهایی که بدون پیام هستند راه حلی را توضیح خواهیم داد تا با استفاده از آنها این مشکل را حل کنید.

صفحه سفید در وردپرس چیست؟
هنگام بروز چنین مشکلی قطعا زمانی که آدرس سایت خود را در مرورگر وارد میکنید با یک صفحه سفید رو به رو میشوید که هیچ نوشته ای درون آن نیست و حتی خطایی را نمایش نمیدهد تا متوجه شویم که اشکال کار دقیقا کجاست. در این زمان به اصلاح میگویند که سایت مرده  و کفن سفیدی را پوشیده است. جالب اینجاست که این مشکل بزرگ به تمام قسمت های وردپرس رخنه نمیکند و به مرور زمان بخش های زیادی را در برمیگیرد. به خاطر همین شما گاهی اوقات صفحه لاگین وردپرس را سفید میبیند و گاهی نوشته، برگه و … را با این مشکل مشاهده مینمایید.

بهترین روش حل مشکل صفحه سفید وردپرس

علت به وجود آمدن مشکل صفحه سفید وردپرس
این خطا معمولا به دلیل استفاده کردن از افزونه هایی است که مخرب هستند و به درستی کدنویسی نشده اند. البته گاهی اوقات پوسته هایی که بروز رسانی آنها منتشر شده نیز میتواند عامل اصلی بروز خطای صفحه سفید وردپرس باشند. علاوه بر این دو عامل که از اساسی ترین ها هستند، استفاده زیاد از حافظه و همچنین از سروری باشد که سایت شما را میزبانی میکند.
در ادامه هر کدام از مشکلات سفید شدن صفحه مدیریت وردپرس و همچنین سفید شدن سایت را بررسی خواهیم کرد و راه کارهای خلاصی از مرگ سایتتان را توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.

صفحه سفید هنگام ورود به وردپرس

در هنگام بروز این خطا باید بررسی کنید که به تازگی افزونه وردپرسی را نصب کرده اید که سبب ایجاد چنین مشکلاتی شده باشد. اگر اینطور است حتما برای حذف آن از طریق هاست بصورت دستی اقدام نمایید. اگر مشکل از پلاگین ها نبود باید قالب نصب شده را هم بررسی نمایید تا علت سفید شدن سایت را بفهمید. اگر مشکل از پوسته وردپرس باشد، جویا شوید که آیا پس از نصب جدیدترن بروز رسانی قالب این مشکل پیش آمده یا خیر؟
یک نکته بسیار جالب که یکی از کاربران با آن مواجه شده بود و پس تغییرات کوچکی در قالب خود توانسته بود سفید شدن صفحه ورود وردپرس را از بین ببرد این بود که مشکل از پوشه زبان قالب بوده و با تغییر نام آن مشکل درست شده، اما زمانی که مجددا نام پوشه را به اسم قبلی خود تغییر داده دوباره مشکل سفید شدن صفحه ورود وردپرس را مشاهده کرده است.
شما هم میتوانید این کار را انجام دهید، فقط دقت داشته باشید که قبل از هر تغییری یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. پس از تهیه نسخه پشتیبان بهتر است فایل فانکشن را هم برررسی نمایید، چون پیش آمده که توابع به کار رفته شده در این فایل علت اصلی بروز این مشکل بوده است.

مشکل سفید شدن صفحه سایت وردپرس
تمام توضیحاتی که در قسمت بالا داده شد مربوط به خطای سفید شدن بخشی از سایت نیز میباشد. تفاوت این خطا با سفید شدن صفحه ورود وردپرس در این است که معمولا قسمت هایی از سایت با چنین مشکلی مواجه میشوند و امکان دارد این بخش ها، تعدادی از نوشته ها و برگه ها باشند. در چنین مواقعی مشکل اصلی از افزونه ها و قالب های وردپرس میباشد که به تازگی نصب کرده اید. شما میتوانید تک تک افزونه ها را غیر فعال کنید تا متوجه شوید علت اصلی کدام پلاگین میباشد و یا برای اینکه بدانید مشکل از پوسته است یا خیر، بهتر است یکی از قالب های خود وردپرس را فعال نمایید.

روش آخر برای حل مشکل صفحه سفید وردپرس
قبل از انجام این کارها از افزونه ها و پوسته های خود یک نسخه پشتیبان بگیرید. اگر تمام این راه ها را امتحان کردید ولی به جواب نرسیدید، تنها یک راه میماند که آن هم افزودن تعدادی کد به فایل های وردپرس میباشد تا این خطا را برطرف نمایید و سایتتان را از مرگ نجات دهید.
کد زیر برای فعال سازی حالت debug یا همان اشکال زدایی در وردپرس میباشد که باید به فایل wp-config.php اضافه شود:

پس از اضافه کردن کد بالا، با رفرش کردن سایتتان تعدادی از خطاها با پیام به نمایش گذاشته میشود که با استفاده از آنها میتوانید جهت رفع خطا اقدامات لازم را انجام دهید.
کد زیر را میتوانید برای رفع سفید شدن نوشته ها و برگه ها در فایل wp-config.php استفاده نمایید:
برای انجام خدمات طراحی سایت، سئو و امنیت وردپرس با شماره زیر تماس بگیرید:
شماره موبایل: ۰۹۱۰۷۸۱۴۷۰۱
پست الکترونیکی: saeedimani06@gmail.com

درباره ی سعید ایمانی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش + پانزده =